AV Spartacus heeft ‘nieuwe’ kantine: nu nog een kunststof atletiekbaan

FRANEKER - De kantine van atletiekvereniging Spartacus op Bloemketerp heeft een metamorfose ondergaan. Van een saai, grauw jaren zeventig gebouw met dito inrichting is de ruimte getransformeerd tot een frisse, eigentijdse ruimte. Een verlaagd plafond, nieuw meubilair, een nieuwe vloer en smaakvolle ledverlichting maken het geheel af. De grote bar verdween, een bergruimte werd omgebouwd tot een behendige keuken zodat er een stuk meer ruimte is gekomen voor sporters in de kantine.

Terwijl de groep hardlopers net is vertrokken voor een frisse buitenloop, vertellen Patricia Kloostra, Klaas Visser en Gerke Boekema van de vereniging over de tot stand koming van de nieuwe kantine, die zaterdag feestelijk geopend zal worden door wethouder Caroline de Pee.

Privatiseren

,,Jarenlang werd het pand beheerd door Stichting Bloemketerp. De korfbalvereniging, de ijsclub en de atletiekvereniging zaten in die stichting. Lang was dat zeer florerend, maar de klad kwam er in door de afnemende ledenaantallen. De gemeente wilde de gebouwen privatiseren en vroeg de atletiekvereniging dit gebouw over te nemen.

Daar voelden we niet voor, onze vereniging is daarvoor te klein. Het brengt veel werk en onderhoud met zich mee. Met zo’n honderd leden hebben wij een te smalle basis. De gemeente heeft daarop besloten de gebouwen aan te houden en zelf het onderhoud weer te gaan doen, de stichting is per 1 januari 2018 opgeheven. Wij zijn nu weer de hoofdhuurder. We vonden dat de kantine een opfrisbeurt kon gebruiken en wilden ook onze goede wil laten zien aan de gemeente. Er werd met de leden gebrainstormd wat de wensen waren en er werd gekeken wat er mogelijk was.’’

Donaties

Er was behoefte aan meer ruimte en het geluid wat erg galmde door het puntdak, werd als vervelend ervaren. ,,Gerke Boekema heeft een eigen ontwerpbureau. Hij bedacht een fraai, hangend plafond. Een laag dicht plafond zou de ruimte te benauwd maken. In het plafond zijn lichtpanelen opgenomen. De enorme bar nam een groot stuk van de ruimte in beslag.

De leden konden een stoel ‘kopen’, eigenlijk doneren, we zijn blij dat de meeste leden dat ook gedaan hebben! De aftrap was vorig jaar op 10 maart tijdens NL Doet, met veel vrijwilligers hebben we toen de basis gelegd. Nu staan de puntjes op de i. We hebben financiële steun ontvangen van de Stichting Siebolt Foundation, Stichting het Klaarkampster Weeshuis, de Stichting Familie Wetterauw en het Rabobank Corporatiefonds. Larissa Spijkerman deed de fondsenwerving voor ons, we zijn verrast en blij met de gulle giften.’’

Wens

,,We hopen dat de gemeente haar rol als beheerder nu op zich neemt. Het pand kan van de buitenkant ook wel een facelift gebruiken. En we hebben nog een concrete wens, we willen graag een kunststof baan. Het complex zoals het er nu bij ligt, is nogal gedateerd. We zouden graag weer een meer volwaardige atletiekclub willen zijn.

We zijn de enige atletiekvereniging in de omgeving en zijn vooral op de breedte gericht. Iedereen die atletiek wil doen, kan bij ons terecht. Ongeacht zijn of haar niveau. We richten ons op de toekomst, onderzoeken samenwerkingsmogelijkheden met Lionitas in Leeuwarden en met andere sporten om samen buitentrainingen te verzorgen. Voor de jeugd hebben we een enthousiast groepje dames die de trainingen geven. We zoeken nog meer trainers, via de vereniging kunnen ze kosteloos een opleiding daartoe volgen.’’

Start to run

Binnenkort verzorgt Spartacus een proeftraining voor wie wil beginnen met hardlopen. ,,De groep hardlopers groeit. Wie nog onbekend is met hardlopen, kan op 16 februari bij ons terecht voor een proeftraining. Op 2 maart start een cursus van zes weken waarin je het opbouwen van hardlopen leert. Na die zes weken kun je drie kilometer hard lopen. Aanvullend kan nog een cursus van zes weken gevolgd worden, zodat je niet meteen bij de gevorderden terecht komt. Onze vereniging bestaat nu 54 jaar. We kunnen een goede basis bieden om in aanraking te komen met atletiek, zowel voor jeugd als voor senioren.’’

Wie meer wil weten over Spartacus, kan tercht op de website https://www.avspartacus.nl/ en op de facebookpagina van de vereniging https://www.facebook.com/AV-Spartacus-136923073095542/