Voorzitter Mathijs Westra: ‘Zonder onze leden kan de ijsbaan Franeker niet bestaan’

FRANEKER - Voorzitter Mathijs Westra van de stichting IJsclub Franeker is er maar wat trots op dat de ijsbaan in Franeker voor het eerst sinds 2012 weer is geopend.

,,Het is geweldig dat het na al die jaren weer is gelukt. En dat ook nog eens in maart. Ook voor de kinderen is het mooi. Want hoeveel generaties zijn er al niet opgegroeid zonder schaatsen op natuurijs?” Wel noemt Westra het jammer dat het de ijsbaan vanwege de ijsdikte van vijf centimeter alleen geopend kan zijn voor jeugdleden tot 16 jaar. ,,Wat mensen zich vaak niet realiseren is dat wij jaarlijks een hoop kosten hebben voor het onderkomen dat wij huren van de gemeente Waadhoeke. Dat betreft een aardig bedrag. Wij moet het daarbij hebben van onze leden, anders valt het niet te betalen.” Toch kunnen ook niet-jeugdleden terecht op de ijsbaan Franeker aan de Bloemketerp 7. Zij kunnen aan de kassa lid worden. Daarnaast wordt om 17.00 uur beslist of de ijsbaan voor iedereen opengaat. (Tekst Jitze Hooghiemstra/foto's Marcel Teensma)